NetBest.pl

DZIAŁY WWW - netbest

Internet pl DZIAŁY www

netbest.pl - w ramach Internetu

NetBest.Pl
Sponsorzy - WSPOMAGAJĄCY UTRZYMANIE STRONY WWW

 

Polecam odwiedzić
Reklama i promocja z NetBest.pl
Internet Intelektualny netbest.pl
Reklama i promocja z NetBest.pl

Z netbest.pl DOWIESZ SIĘ! dużo WIĘCEJ o Internecie PL ♥ :)

NET rekordy




BIZNESY w Internecie




∈ ∇ ∋ → WARTO WIEDZIEĆ

warto wiedzieć  warto wiedzieć netbest.pl  CO OFERUJE INTERNET

warto wiedzieć  warto wiedzieć netbest.pl  O ZALETACH I WADACH INTERNETU

warto wiedzieć  warto wiedzieć netbest.pl  BY WŁAŚCIWIE TRAFIĆ I WYBRAĆ W NECIE

          
www.netbest.pl

warto wiedzieć netbest.pl  Chroń siebie i kompa w Necie


Świat "stoi otworem", "jest na wyciągnięcie ręki", gdy mamy dostęp do Internetu.
Ale wiemy też, że "życie to nie bajka" i czyha na nas mnóstwo niebezpieczeństw.
Jeśli "wiesz o co chodzi" i jesteś ostrożny, możesz podłączyć komputer do Internetu, nie bojąc się o swoją tożsamość i prywatność. Ryzyko "doznania krzywdy" stanie się minimalne i równe temu, wkalkulowanemu w nasz "ziemski byt".

Po tych wstępnych "dywagacjach", spostrzeżeniach, uznasz chyba za stosowną ochronę swoich danych osobowych i zabezpieczenie komputera przed atakami z Internetu, wirusami i innymi szkodliwymi programami i "pomysłami" tzw. hakerów, bądź po prostu przestępców.

  •     Włącz "polecany" w systemie operacyjnym Firewall i ustaw wysoki poziom zabezpieczeń swojej przeglądarki. Na komputerze, laptopie "firewall" powinien być zawsze włączony kiedy jesteś w Internecie. Zapobiega on atakom hakerów i aktywności szkodliwych programów szpiegowskich, mogących wykradać dane i informacje z komputera, lub zmierzających do jego uszkodzenia. Podobnie, z "pomocą twórcy" używanej przeglądarki wykorzystuj w pełni zabezpieczenia w przeglądarce, właśnie z przeglądarki "wchodzi do kompa" najwięcej "niechcianego".
  •     Używaj bezpiecznego połączenia internetowego. Gdy łączysz się z Internetem poprzez domową sieci bezprzewodową, upewnij się, że dostęp do niej jest chroniony hasłem. Kiedy dostęp jest "wolny", każdy w zasięgu sieci, mógłby hipotetycznie połączyć się z nią, poprzez nasze łącze i szpiegować nas i naszą aktywność w Internecie. Kiedy z kolei jesteś podłączony do sieci publicznej np. w sklepie na lotnisku, dworcu lub poprzez Wi-Fi publiczne, unikaj wprowadzania poufnych informacji na swoim laptopie, takich jak numery kont i innych ważnych dla Ciebie.
  •     Wykorzystuj oprogramowanie antywirusowe. Program antywirusowy to nieodzowne oprogramowanie na komputerze. Powinien być zawsze aktywny i aktualizowany, gdyż to warunkuje wyśledzenie najnowszego szkodliwego oprogramowania, które mogłoby znaleźć sobie drogę do Twojego komputera. Sprawdź, czy program antywirusowy instaluje aktualizacje automatycznie i sam, regularnie wykonuje skanowanie systemu w poszukiwaniu "internetowego zła". Jeżeli nie, włącz skanowanie i pobierz aktualizacje z netu, lub skopiuj z urządzenia zewnętrznego. Jeśli Twój program antywirusowy wymaga regularnego opłacania abonamentu, upewnij się, że jest aktualnie opłacony i będzie działał - "bo w Internecie wystarczy chwila nieuwagi" i problemy się pojawią "same".
  •     Sprawdź poprawność adresu URL i certyfikat bezpieczeństwa przy logowaniu na "ważną" stronę www. Kiedy na stronie znajdujesz prośbę o wysyłanie poufnych informacji, jak hasło lub numer identyfikacyjny (PIN), sprawdź, czy jest to bezpieczne, w sposób opisany niżej. Spójrz na pasek adresu w górnej części okienka przeglądarki. Adres URL powinien zaczynać się od " https:// zamiast http:// ", bo połączenie powinno być szyfrowane. W zależności od przeglądarki, początek adresu URL może być zaznaczony na zielono lub na żółto. Powinieneś też zobaczyć niewielki symbol blokady (kłódkę) albo w pasku adresu lub na dole strony. Najedź kursorem na kłódkę i kliknij, aby wyświetlić poświadczenie bezpieczeństwa witryny lub kliknij na nią aby uzyskać więcej informacji. Jeśli żaden z tych wskaźników nie jest obecny, nie jesteś na bezpiecznej stronie i nie powinieneś przedstawiać żadnych poufnych danych. Gdy jesteś pewny(a), że jesteś na prawdziwej stronie wtedy owszem, możesz wprowadzić poufne dane.
  •     Unikaj phishingu. Termin phishing jest niekiedy tłumaczony jako password harvesting fishing (łowienie haseł). Nigdy nie klikaj bez potrzeby odnośników internetowych (linków np. w listach email), chyba że jesteś ich pewien, wiesz że łączysz się z legalnym źródłem. Nawet jeśli otrzymasz link od znajomego, to może on być częścią "phishingu", oszustwa podszywania się. Phishing jest bardzo niebezpieczny, zawsze nastawiony na kradzież poufnych informacji, takich jak hasła, ważne numery, np. dla kont bankowych, kart kredztowzch, ... Możesz także nieumyślnie "roznosić" phishing, poprzez wysyłaną pocztę, do wszystkich swoich kontaktów. Phishing powszechnie występuje w ramach programów wykonywalnych i stron internetowych, poprzez komunikatory, w czasie kontaktu z innymi ludźmi, w tym poczty elektronicznej, serwisy społecznościowe, takie jak Facebook. Kiedy nie jesteś pewien czy hiperłącze (adres internetowy) jest prawdziwe, czy nie, zrób kilka badań, by potwierdzić jego prawdziwość. Zadzwoń, napisz, szukaj kontaktu. Najlepszym sposobem jest bezpośredni kontakt z administratorem www i zapytanie o legalność www. Jednak nie używaj fałszywych informacji kontaktowych, gdyż może to być odebrane, jako część phishing scam. Zamiast tego, skontaktuj się z właścicielem www poprzez inny kanał, np. telefon.
    Większość nowych przeglądarek internetowych oferuje oprogramowanie zapobiegające technikom phishingu, tzw. anti-phishing.

netbest / 15.11.2013 /
01.jpg

Internet ZNANY OD PODSZEWKI